پچ پنل چیست-آشنایی با انواع پچ پنل

پچ پنل چیست-شبکه سازه فرین

مقدمه

در این مقاله قصد دارم با یکی دیگر از قطعات الزامی در پسیو شبکه و به طور کلی در سیستم های شبکه است. پچ پنل قطعه ای است که در رک قرار میگیرد و بین سیستم ها ارتباط برقرار می کند.حال شاید بگویید که به چه دردی میخورد؟

بگذارید یک مدل دیگر توضیح بدهم… تصور کنید شما 10 رایانه و 2 پرینتر و.. دیگر دارید که تحت شبکه است. برای اتصال همه این ها بهم نیاز به یک کابل مستقیم دارید. چه افتضاحی رخ میدهد به این خاطر که سیساتم ها فقط یک ورودی کابل شبکه دارند.

اینجاست که پچ پنل شمارا نجات میدهد. پچ پنل ها به عنوان یک واسط بین کاربر و سیستم آن به تجهیزات اکتیو  و بلعکس می باشند. تمرکز اصلی پچ پنل  بجای اتصال تک تک رایانه ها باهم، این است که یک تک کابل از هر سیستم وارد پچ پنل شود. همین. چه حجم کابل کشی اضافه ای کاهش پیدا میکند.

بروی پچ پنل ها بسته به مدل آن از 24 تا 48 پورت دارد. شاید در ابتدا بگویید این همه را نیاز ندارم اما در آینده و زمانی که قرار است سیستم های دیگری به مجموعه خود اضافه کنیدو توسعه در کار خود داشته باشید، کامل این پورت ها بکار شما می آید.

پچ پنل چگونه کار می کند؟

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

امیرحسین باقری
دوست دارم در حد توانم هرآنچه که تجربه و اطلاعات و دیتا دارم با آدم ها به اشتراک بزارم تا کمکی به تصمیم گیری ها در زندگیشون بکنم😊❤

نظرات بسته شده است.