زیرساخت شبکه

خدمات راه اندازی زیرساخت شبکه

در حال بروزرسانی محتوا هستیم. به زودی دست پر برمیگردیم😊❤

راه اندازی Mikrotik

میکروتیک سیستم عاملی مبتنی بر لینوکس (Linux) می باشد که توسط شرکت میکروتیک طراحی شده است که معمولا با نام میکروتیک روتر (Mikrotik Router OS) شناخته شده است. این سیستم عامل بعد از نصب شدن بر روی تجهیزات شرکت روتر برد ( تجهیزاتی مانند : روتر (Router) , سوئیچ (Switch) , انواع رادیو ها , Access Point و …) به یک مسیریاب تبدیل می شود و ویژگی های متفاوتی مانند خدمات فایروال , vpn  و ارتقاء سطح کیفی پهنای باند و … را در شبکه های بی سیم ارائه می دهد.
راه اندازی میکروتیک امکانات و کاربرد های زیادی را برای شما فراهم می کند که در راس آن ها می توان به مسیر یابی و روتینگ و امکانات امنیتی میکروتیک اشاره کرد که هر یک دامنه وسیعی از خدمات را شامل می شود.برخی از امکانات و خدمات میکروتیک عبارتند از :
قابلیت کنترل پورت های ورودی و خروجی : با استفاده از راه اندازی میکروتیک میتوانید بر روی پورت های ورودی و خروجی خود محدودیت هایی اعمال کنید و ارتباطات خارج از شبکه را محدود نمایید.
قابلیت انتقال دادن تصاویر مربوط به دوربین های مدار بسته : در هر مکانی که دسترسی به اینترنت داشته باشید قادر خواهید بود با publish کردن دوربین های شبکه میتوانید وضعیت دوربین ها را مشاهده کنید.
مانیتورینگ اینترنت : با استفاده از خدمات میکروتیک قادر خواهید بود مصرف اینترنت خود را مانیتور کرده و در صورت ضرورت محدودیت های بر مصرف اینترنت خود اعمال کنید.
امکان دسترسی و ارتباط با منابع شبکه از خارج شرکت : با راه اندازی میکروتیک و از طریق محیط اینترنت امکان دسترسی به منابع داخل شبکه مانند پرینترها , برنامه های موجود در شبکه , فایل ها و … برای کاربران فراهم می شود.
ارتباط بین شعب مختلف یک دفتر : با راه اندازی میکروتیک قادر خواهید بود بین شعب مختلف مجموعه ی خود ارتبازی امن برقرار کنید و منابع موجود در سایر شعبه ها پرینترها, دوربین ها و برنامه ها و …) را در دسترس خود قرار دهید.
مدیریت پهنای باند : با استفاده از خدمات میکروتیک این قابلیت برای شما محیا می شود تا بر مصرف کاربران خود مدیریت داشته باشید به عبارتی میزان میزان پهنای باند و اینترنت مصرفی آن ها را مدیریت کنید.
مدیریت چند اشتراک اینترنت : با راه اندازی میکروتیک شما میتوانید چند اشتراک اینترنت داشته باشید و مطابق نیاز شبکه خود هر اشتراک اینترنت را در اختیار تعدادی از کاربران موجود در شبکه قرار دهید.
پروکسی سرور : در Router های میکروتیک قابلیت راه اندازی پروکسی سرور وجود دارد . Proxy Server سایت های دیده شده توسط کاربران را در کش خود ذخیره می کند و در صورت نیاز سایر کاربران صفحه نشان داده می شود. که سبب کاهش مصرف اینترنت می شود.
 

راه اندازی  Cisco

راه اندازی  Kerio

راه اندازی  PF Sense