سرویس مایکروسافت

خدمات سرویس مایکروسافت  Microsoft

شرکت شبکه سازه فرین در حوزه اکتیو شبکه و خدمات سرویس مایکروسافت پس از مشاوره رایگان، فرآیند اجرا و پشتیبانی سرویس های مایکروسافت را به طور کامل و تخصصی در مجموعه شما به انجام می رساند. برخی از خدمات سرویس مایکروسافت شبکه سازه فرین:

Active Directory اکتیو دایرکتوری

این سرویس از مایکروسافت می تواند عمل حفاظت از اطلاعات را در اختیار افراد قرار دهد. این عمل به گونه ای انجام می گیرد که حق دسترسی و کنترل داده ها فقط به کاربران داده شده کسی امکان پرینت یا کپی از آن ها را ندارد.

DNS دی ان اس

سرویس DNS (Domain Name System) یک سیستم موجود در اینترنت است که به ترجمه نام‌های دامنه (Domain Names) به آدرس‌های آی‌پی (IP Addresses) کمک می‌کند و به دستگاه‌ها اجازه می‌دهد تا از طریق نام‌های آسان به منابع موجود در اینترنت دسترسی پیدا کنند.

DHCP دی اچ سی پی

DHCP یا Dynamic Host Configuration Protocol مکانیزمی استاندارد است که جهت کاهش پیچیدگی مدیریت آدرس دهی در شبکه طراحی شده است. در بیان خیلی ساده از DHCP میتوان گفت،کلیه کلاینتها جهت ورود به شبکه نیازمند IP هستند. DHCP در بر دارنده مجموعه ای IP است که آنها را جهت ارائه دادن به کلاینتهای شبکه مدیریت و نگهداری میکند.

VPN وی پی ان

سرویسی که بر مبنا پروتکل تونل VPN کار می‌کند و داده‌های انتقالی کاربر را به سرویس‌دهندگان دوردست انتقال می‌دهد. یا یک ابزار شبکه که در‌ واقع شبکه خصوصی یک شرکت یا منزل را در بستر عمومی اینترنت قابل استفاده می‌کند.

IIS آی آی اس

این کلمه مخفف Internet Information Services است. IIS به عنوان وب سرور Microsoft دانسته شده و توسط کاربران و در جهت مدیریت وب سابت ها مورد استفاده قرار می گیرد.

Skype for Business اسکایپ بیزینس

نرم افزار Skype for Business به منظور پیام رسانی فوری (Instant messaging)، برقراری ارتباط صوتی و ارتباط تصویری در سازمان مورد استفاده قرار می گیرد. این نرم افزار در شبکه داخلی سازمانی پیکربندی و راه اندازی می شود و برای اهداف ارتباطی درون سازمانی و تجاری به کار می رود.

Terminal Server ترمینال سرور

سرور ترمینال یک راه حل مبتنی بر سخت افزار یا نرم افزار است که دسترسی از راه دور به برنامه ها و داده های ذخیره شده در یک سرور متمرکز را تسهیل می کند. آنچه که مایکروسافت ابتدا به عنوان خدمات ترمینال معرفی کرد، اکنون به عنوان خدمات Remote Desktop شناخته می شود.

Fax Server فکس سرور

فکس سرور سازمانی به کاربران امکان ارسال، دریافت و مدیریت فکس ها را با سرعت بیشتر و خطای کمتری فراهم کرده است. فکس سرور سازمانی هزینه ها و تجهیزات اضافی را که در گذشته دستگاه فکس به کاربران متحمل می کرد را حذف کرده و امکان انتقال فکس ها را از طریق پایگاه داده فراهم کرده است.

Print Server  پرینت سرور

پرینت سرور یا پرینتر سرور (print server)، برنامه یا دستگاهی است که کامپیوترها و پرینترها را روی شبکه به هم وصل می‌کند. تمام jobهای پرینت از کامپیوتر به سرور و سپس به پرینتر ارسال می‌شود. پرینت سرور در محیط‌هایی که بیش از یک پرینتر وجود دارد یا کارهای مبتنی بر پرینت در یک شبکه زیاد است، کاربرد دارد.